سنگ مرمریت همیشه به عنوان سنگی زیبا در ذهن مردم مرور شده است که کاربردهای سنتی هر مصالحی با کاربردهای مدرن آن متفاوت بوده ولی در این سالها از آن در طراحی داخلی ساختمان کم تر استقبال شده است.بیشتر مردم سنگ مرمریت را به عنوان المانی در اتاق های بزرگ و سرد و با فضایی سنگین که از کف تا سقف پوشیده شده و اتاق پراز مجسمه های زیبای قدیمی در ذهن دارند. این ذهنیتی است که از کاربرد سنگ مرمریت در ذهن مردم قرار گرفته اما در طراحی داخلی مدرن کاربردهای آن متفاوت می باشد.

طراحان داخلی مدرن به دلیل ارزش و کیفیت سنگ مرمریت این سنگ را به طراحی داخلی بازگردانده اند. به همین دلیل ازاین سنگ در طراحی داخلی به نسبت کم به کار رفته که بیش از حد در دید نباشد. اولین نوع استفاده از سنگ مرمریت، استفاده از ستون های مرمریتی برای تفکیک فضاهاست که به رواج طراحی فضاهای بدون مرز با حذف دیوارها در فضاهای داخلی ساختمان ها اعم از واحدهای کوچک و بزرگ کاربردی به نظر می رسد. نمای داخلی ساختمان مثل دیواره های پارکینگ محل مناسبجهت استفاده از سنگهایمرمریتمی باشند چون سنگ های نصب شده در معرض مستقیم تابش آفتاب نبوده وبا عوامل سایشی و ضربه ای کمتری رو به رو هستند ومواد شوینده مورد استفاده جهتتمیز کاری،تاثیر مخرب برروی سنگ های مرمریتمیگذارند.

این سنگ تنها در طراحی عناصر جداکننده دیوارها به کار نمی رود المان هایی نیز مانند همین ستون های مرمریتی می توانند جداکننده تلقی شوند.وما نباید ستون ها پر زرق ووبرق باشد و لازم نیست دیگر که ستونها از کف تا سقف کشیده شود بلکه از نیمه قد دیوار تا کف زمین امتداد یابد و کاربرد جدا کنندگی فضا را داشته باشد زیبایی خاص خود را دارد. از دیگر کاربرد سنگ مرمریت در معماری داخلی مدرن استفاده در بخشی از دیوارها یا کف است و اگر از کف ساختمان گرفته تا تمامی دیوار از سنگ مرمریت پوشیده شود، فضا سرد و سنگین شده و کاربرد مدرن امروزی را از دست می دهد ازاین کاربرد می توان سنگ مرمریت را در قرنیه های پهن حمام یا اتاق ناهارخوری و پشت سینک ظرفشویی در آشپزخانه و جاهای دیگر ساختمان جا داد.حاشیه های مرمریتی دوراتاق ها همین کاربرد را دارند ولی اگر استفاده در کف را ترجیح می دهید، از به کار بردن مرمریت در کف راهرو یا کف ناهارخوری یا کف حمام از آن استفاده می شود.

در نگاه اول مبلمان مرمریتی می تواند فضا را خشک و رسمی جلوه دهد ولی وسایل و مبلمان مرمریتی باعث می شوند سالیان زیادی عمر کنند و زیبایی خود را حفظ کنند. البته در مقیاس محیط انتخاب شوند. میزهای مرمریتی در نشیمن و آشپزخانه ایده ای خلاقانه می باشد و در بالکن و باغچه به صورت جزئی و از آباژورها و وسایل مرمریتی دکوری درفضا حالتی رمانتیک ایجاد و فضایی با چاشنی کلاسیک از این سنگ مقاوم می سازند که خوشبختانه در کشور ما مرمریت های خوبی که شفافیت و زیبایی ومقاومت بسیار زیادی را دارند.

استفاده از سنگ مرمریت در طراحی داخلی دکوراسیون

سنگ ,های ,مرمریت ,داخلی ,کف ,استفاده ,سنگ مرمریت ,طراحی داخلی ,در طراحی ,مرمریت در ,استفاده از

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

tehranhotelbookingcheap medadrangim payam00 tourssafar asal212 ulkittibo alihojat ravanpoya ahangeiranii bazarroyaa